Wsparcie


Macie inne pytania? Napiszcie do nas.

info@sencito.com












Często stawiane pytania

Co musimy zrobić, aby uruchomić sieć do Internetu rzeczy w naszej gminie?

Wystarczy zarezerwować sobie 2 godziny czasu dla naszych serwisantów, którzy zainstalują u Was sieć do IoT. W praktyce wygląda to tak, że w budynku gminy umieszczamy nadajnik wielkości modemu, który ma zasięg około 2 km w zabudowie miejskiej i około 10 km na otwartej przestrzeni.

Czy czujnik można podłączyć do innej sieci, niż do Internetu rzeczy?

Nie. Nasze czujniki są już skonfigurowane tylko do instalacji w naszej sieci.

Kto wykonuje instalację czujników?

Podłączenie większości czujników możecie wykonać sami. Przygotowaliśmy dla Was szczegółową instrukcję, jak to zrobić krok po kroku. Nawet bez znajomości IT. Wyjątkiem są czujniki do zdalnego odczytu pobranej energii – te czujniki zawsze podłączają nasi serwisanci.

Czy dane z czujników są dostatecznie chronione?

Tak, wszystkie dane są bezpieczne. Korzystamy z szyfrowanego połączenia, żeby danych nie można było podsłuchiwać, zmieniać, ani nadużyć w jakikolwiek inny sposób.

Czy gmina ma dostęp do danych z moich prywatnych czujników, które mam zainstalowane w domu?

Nie. Gmina ani nikt inny nie ma dostępu do danych z prywatnych czujników mieszkańców. To działa również odwrotnie. Mieszkaniec nie widzi danych z czujników gminy, aż gmina nie udostępni mu ich na przykład na gminnym dashboardzie.

Jak długo wytrzymują baterie w czujnikach?

Baterie w czujnikach wytrzymują spokojnie nawet 5 lat. Zależy to oczywiście od ilości wysyłanych danych. Pierwsze baterie są w komplecie z czujnikami, a kolejne można kupić w naszym e-shopie.

Jakie następne usługi można wprowadzić za pośrednictwem Inteligentnej gminy?

Nasze rozwiązanie można łatwo rozszerzyć o dalsze inteligentne usługi – na przykład o inteligentny parking, który zdalnie pokaże wolne miejsca parkingowe, dotykowe tablice informacyjne w urzędach albo o inteligentne systemy kamer.